Body scrub alias tělový peeling či exfoliace – pro ty, kteří toto slovo slyší poprvé jako já, malá osvěta.

Exfoliace je proces odstraňování vrchní vrstvy odumřelých buněk z povrchu obličeje nebo pokožky těla. Tento proces se za účelem zachování zdraví pokožky využívá již mnoho let. Pleť je jednou z prvních věcí, které si u druhých osob všímáme. A k její kráse přispívá pravidelná péče za pomoci peelingu. Tak to prostě je.

Zprvu jsme se s Denisou na Bali divily, že každou naší masáž předcházel peeling celého těla. Asi jiný kraj, jiný mrav. Bylo to příjemné, tak proč ne. Až když jsme v Jakartě dostaly možnost projít úžasným rituálem v lázních našeho obchodního partnera Mustika Ratu, bylo nám naší hostitelkou vše objasněno.

Tělový peeling je v Indonésii zakořeněnou nezbytnou součástí pravidelné péči o pleť a to hned z několika důvodů.

  • Hygienických – pravidelné používání peelingů zabraňuje samovolnému uvolňování staré odumřelé kůže.
  • Estetických – pravidelnou exfoliací zpomalujete proces stárnutí kůže. Umožníte ji dýchat, obnovit kožní bariéru, posílit elastická vlákna, stimulovat tvorbu kolagenu. Peeling je vhodný i při celkově unavené pokožce, při nestejnoměrném zabarvení, sluncem mírně poškozené pleti, pigmentových skvrnách, jemných vráskách, akné či rozšířených pórech.

Po obroušení odumřelých kožních buněk pocítíte opravdovou čistotu těla.

Po návštěvě Indonésie jsem zcela přehodnotila svůj laxní postoj k tomuto procesu. Poprvé po 10 letech jsem po pobytu na slunci neměla sluneční alergií!!! Holky, já byla hnědá jako čokoláda, a to i s krémem SPF 25! Žádná vyrážka a hlavně žádné pigmentové skvrny! Nic z té hrůzy se nekonalo:-)

Během celého léta, ukazujeme více kůže, a tím ji i víc vystavujeme vlivům okolí. Když si chceme udržet dokonale hladkou, rozzářenou, hebkou a zdravou pokožku na celém těle, musíme exfoliovat (hrozné slovo:-)). Pravidelně a důkladně. Navíc se vyhneme problémům se zarostlými chloupky a také opálení vydrží podstatně déle!

Stačí dvakrát až třikrát týdně. A vězte, že těch pár minut navíc se stonásobně vyplatí.

Mechanický peeling je přímé obrušování pleti pomocí speciálních krémů a past s abrazivními brusnými, přísadami. Používají se například krémy s drcenými mandlovými peckami, solí, kávou, cukrem, mořským pískem či mletou pemzou.

Naše peelingy mají jako brusnou přísadu Lufu.

Krémové tělové peelingy z produkce indonéské společnosti Mustika Ratu si zamilujete. Minimální úsilí, absolutní čistota okolí po aplikaci a nádherná nevtíravá vůně. Pevná hedvábná pleť a zpomalení projevů stárnutí pokožky bude Vaše sladká odměna.